Warning: mb_substr() expects parameter 2 to be long, string given in /home/slonykk/domains/slonyk.com/public_html/classes/hooks/HookAdminlogs.class.php on line 41 Пісок / Проза / Рожевий Слоник - творчість без рамок

Пісок

Вона сиділа на стільці, а час навколо кришився печивом у поділ її блакитного плаття. Один клубок з її рук випав і покотився в небо. І їй не було до нього діла, бо коли дозрівають дерева, клубки розмотуються і зникають.
Ніжки стільця поступово заглиблювалися в пісок від її невагомості. Сонце тихо перетворювалося на риб, які приносили в своїх губах червоні водорості. Вона в'язала з них светри, щоб взимку рятуватися від холодних екранів телебачення. Її пальці ритмічно малювали вузли, і не було нікого в цьому світі, хто б завадив цьому процесу.
Недалеко від неї маленький хлопчик будував замки, а вона в'язала светри з червоних водоростей і відпускала клубки, які колись так тісно обплітали своїми нитками.
— Тобі не шкода? — запитав хлопчик, показуючи на клубки, що зникали в полущеному небі.
— Нехай собі, — махала рукою вона.
— Але вони вже не повернуться до тебе.
— Бо навіщо їм повертатися?
— Вони ж твої. Твоє завжи повертається до тебе!
— Правильно, повертається. Але вони ніколи не належали мені. Колись весна принесла їх, щоб я зв'язала з них гарні спогади, а те, що залишилося, я відпускаю.
Хлопчик кілька хвилин дивився на неї, а потім пішов, розваливши ногою свої замки.
П'яти омивалися холодними ночами, але їй було байдуже, бо дерева дозрівали, сонце колихалося на мізинці, як маріонетка, і літо сплітало свої тонкі сіті.
На піску прочитувалися сліди танцюристів, самогубців і закоханих, і їй було цікаво… Вона цитувала солодкі голоси улюблених поетів і хотіла, щоб ці хвилини ніколи по-справжньому не скришились.
… Але…
Коли всі водорості перетворилися на светри, вона встала, потягнулася, подякувала рибам і пішла, розваливши ногою свій стілець. Як виявилося, він був з піску, як і все, що нам не належить…

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.