Warning: mb_substr() expects parameter 2 to be long, string given in /home/slonykk/domains/slonyk.com/public_html/classes/hooks/HookAdminlogs.class.php on line 41 про історії / Блоґ ім. IrekMoor / Рожевий Слоник - творчість без рамок

про історії

Історії не мають жалю. Вони використовують людей. Вони – ніби паразитуюча або ж вища форма існування. Хоча перше не виключає другого і навпаки. Може й так: Бог створив людину для дружби з Собою і співтворіння; Він, котрий є Творцем Історії, покликав нас до буття, щоб ми творили історії. Кожна історія мала би сягати корінням задуму найдосконалішого і єдиного Оповідача.
Усе колись проросте. Пустить коріння, вигоне віття, розгорне листя, заквітне. Кожна історія колись переродиться, зростеться з сотнями інших історій. Деякі історії – як плющ або виноград – обплітають собою поверхні, переплітаються з травою, гілками, лиштвою, конструкціями. Інші – як перекотиполе, ніколи не знаєш, з чиїх вуст і коли почуєш їх повтореними і перетвореними. Історії живуть, ростуть, помирають. Їх спалюють, вони гниють. Трапляється, що їх засушують колекціонери. Так, є історії, які зберігаються у приватних гербаріях і їх навряд чи вдасться почути широкому загалу. Деякі історії віднаходяться через тисячі років – закам’янілі або ж затоплені у бурштин. Є історії, що живуть і ростуть сотні років, покоління за поколінням переживають своїх оповідачів… Історія, зерно котрої якось впало до мого нутра, почала проростати. Ніжний, але безжальний росточок проходить наскрізь – діафрагма, легені – пнеться догори. Потроху дістається горлянки… Одного дня виявиться, що у мене з рота стирчить маленьке деревце тієї от історії. І всі приходитимуть подивитися на неї, послухати її.
Найправильніше би було виростити ту історію, зернятко якої знаходиться у серці. Але ростити її чомусь найважче. Бур’яни ростуть швидко, щедро, безтурботно… А от вона потребує уваги, умов.

Коментарі (0)

RSS згорнути / розгорнути

Лише зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.